خزه

اصول طراحی دفتر کار

moss wall in office -دیوار خز‌ه‌ای در دفتر

دفترها نمادی از برند و ارزش یک شرکت هستند که این مکان را فراتر از کارهای روزانه دفتر می‌برد و به آن محل یک معنا و مفهومی می‌بخشد. طراحی دفتر شامل انواع سبک‌ها و ویژگی‌هایی است که نه تنها چیزهای زیادی در مورد خود شرکت می‌گوید، بلکه آن مکان را برای کارمندان شما به مکانی لذت بخش برای کار تبدیل می‌کند.
در ادامه بیشتر راجع به طراحی داخلی دفتر کار توضیح می‌دهیم.

اهمیت طراحی داخلی دفتر

همانطور که گفته شده طراحی داخلی دفترها از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه شرکت‌های بزرگ و کوچک، به شکلی دفاتر خود را طراحی می‌کنند که کارمندان‌شان در شرایطی راحت کار کنند. شرایطی راحت و آرام، بازدهی کارمندان شما را بالا می‌برد و باعث می‌شود کار بهتری در آخر به شما تحویل دهند. بر اساس تحقیق‌هایی که تاکنون در زمینه تاثیر محیط اطراف بر انسان انجام شده می‌توان گفت طراحی داخلی خوب می‌تواند باعث خلاقیت افراد،‌ الهام بخشی، تحرک بیشتر، عدم خستگی در محل کار و موارد بسیار دیگر شود. با توجه به این دلایل اهمیت طراحی داخلی برای فضاهای اداری و دفاتر فقط برای داشتن محیطی لوکس نیست بلکه تاثیری مستقیم در بازدهی افراد دارد. 

برای طراحی داخلی دفتر چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

انتخاب سبک طراحی اولین قدمی است که باید در طراحی داخلی دفترها برداشت. طراحی داخلی نوع کسب و کار را بیان می‌کند، به فرض مثال دفتر کار یک طراح گرافیک با دفتر یک وکیل نمی‌تواند یکی باشد. دفتر وکیل طراحی پیچیده‌تری دارد و ممکن است از رنگ‌های تیره و خطوط مستقیم در آن استفاده شود تا حس قدرت را به بازدید کننده القا کند. در حالی که دفتر کار یک گرافیست یا طراح باید خلاقانه‌تر باشد و در آن از رنگ ها مختلف استفاده شود.  
اما همین سبک‌ها می‌توانند در قالب مدرن، کلاسیک، روستیک و موارد دیگر انجام شود که در ادامه درباره‌ی آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

طراحی داخلی مدرن

 در طراحی مدرن دفتر‌ها معمولا از نور هوشمندانه استفاده می‌شود. این دفترها نور‌های طبیعی زیادی را به درون راه می‌دهند چرا که اکثرا داری پنجره‌های بزرگ می‌باشند. 

طراحی داخلی کلاسیک

طراحی داخلی کلاسیک برای دفترهای وکالت، دفتر ثبت و اسناد و موارد این چنینی بسیار مناسب است. در این نوع طراحی یک حس قدرت القا می‌شود. 

طراحی داخلی روستیک

طراحی داخلی روستیک برای یک سری از دفتر‌‌های خاص گزینه مناسبی است. طراحی داخلی روستیک از لوازم چوبی بسیار استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های یک دفتر خوب برای کار

یک دفتر کار خوب باید داری یک‌سری ویژگی‌ها برای راحتی فضا داشته باشد. ویژگی‌هایی مثل داشتن محیطی آرام، وجود میز و صندلی‌های راحت و نکات دیگر. 

داشتن محیطی آرام

داشتن محیطی آرام برای دفتر‌هایی که عده‌ زیادی در آن مشغول کارند نکته بسیار مهمی است. چرا که عدم آرامش در محل کار می‌تواند دقت کارمندان شما را در طول کار پایین بیاورد و باعث کاهش بازدهی آن شود.

استفاده از فضای سبز و بیوفیلی کردن محل کار

وجود گل و گیاه همیشه برای برای همه‌ی افراد جالب است. وجود فضای سبز باعث افزایش خلاقیت کارکنان شما می‌شود همچنین باعث تصفیه‌ی هوای دفتر شما می‌شود. برای ایجاد فضای سبز شما می‌توانید از گیاهانی  مثل سانسوریا، بنجامین،‌ زامیفولیا، فیتونیا و موارد بسیار دیگر استفاده کنید. اما یکی از مناسب‌ترین روش‌های استفاده از  گیاهان در دفتر‌های کار استفاده از دیوار خزه‌‌ای است.

ساخت دیوار خزه‌ای برای دفتر کار

یکی از جدید‌ترین روش‌ها برای ایجاد فضای سبز ساخت دیوار خزه‌ای است. دیوار‌ خزه‌ای یکی از جذاب‌ترین و به روزترین متد‌های طراحی داخلی است، که توسط طراحان داخلی سرتاسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است. به غیر از ظاهر بسیار زیبایی که دیوار‌های خزه‌ای تثبیت‌شده دارند ویژگی‌هایی مثل پاک‌سازی محیط، کاهش آلودگی صوتی،‌ عدم نیاز به نگهداری و موارد بسیار دیگر باعث شده است که دیوارهای‌ خزه‌ای محبوبیت زیادی پیدا کنند. 

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های دیوار سبز برای طراحان داخلی قابلیت استفاده از آن‌ها در هر طرح و شکلی است. شما می‌توانید روی سقف یا دیوار دفتر خودتان از دیوار‌های خزه‌ای استفاده کنید.

کاربرد دیوار‌های خزه‌ای در دفتر کار:

  • عدم نیاز به نگهداری 
  • عدم نیاز به آبیاری
  • عدم نیاز به نور
  • نیاز نداشتن به خاک و کود ( این ویژگی دیوار‌های خزه‌ای باعث جذب نشدن و دور ماندن حشرات می‌شود)
  • کاهش دهنده آلودگی صوتی تا ۳۵ ٪ درصد 
  • تصفیه کننده هوا 
  •  ایجاد آرامش در افراد 
  • قابلیت نصب روی هر سطحی مطابق میل طراح داخلی مربوطه (سقف، دیوار و …)

همه‌ی این ویژگی‌ها دیوار‌های خزه‌ای را به یک اثر هنری فوق‌العاده تبدیل می‌کند که استفاده آن‌ها در دفتر باعث زیبایی و آرامش بیشتر در محل کار شما می‌شود.

برای اطلاع از هزینه دیوار خزه‌ای کلیک کنید

استفاده هوشمندانه از رنگ‌ها

بعد از دیوار خزه‌ای و ایجاد کردن فضای سبز، بیشترین تاثیر را رنگ‌ها دارند. استفاده از رنگ‌ها هم تاثیر مستقیم در خلاقیت کارمندان شما دارد. اگر شما یک شرکت گرافیکی هستید یا کارهای از این دست انجام می‌دهید،‌ پیشنهاد می‌کنیم که صندلی‌هایی با رنگ‌های مختلف را تهیه کنید. چرا که هم جذابیت دفتر شما بیشتر می‌شود و هم باعث خلاقیت بیشتر کارکنان شما می‌شود. 

پرسش‌های پرتکرار در مورد طراحی داخلی دفتر

✔ آیا طراحی داخلی دفتر در عملکرد کارکنان تاثیر دارد؟
بله،‌ طراحی داخلی دفتر تاثیر مستقیمی در خلاقیت و کارایی کارمندان شما دارد.

✔ طراحی داخلی دفتر چه سبک‌هایی دارد؟
انواع سبک‌های روستیک، مدرن، کلاسیک و موارد دیگر می‌تواند در طراحی داخلی دفتر کاربرد داشته باشد

✔ آیا دیوار خزه‌ای برای دفتر مناسب است؟
بله، یکی از مناسب‌ترین روش‌های ساخت فضای سبز استفاده از دیوار خزه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *