خزه

ایده برای طراحی داخلی مغازه و فروشگاه

طراحی داخلی مغازه و فروشگاه

اگر شما مغازه‌دار هستید و یا به فکر باز کردن یک فروشگاه هستید باید از اهمیت طراحی داخلی مغازه‌ها آگاه باشید. طراحی داخلی مغازه‌ها تاثیر به سزایی در فروش بیشتر محصولات شما دارد. اما اهمیت طراحی داخلی در مغازه‌ و فروشگاه‌ها فقط به زیبایی بصری آن محدود نمی‌شود، بلکه استدلال‌های وجود دارد که چینش هوشمندانه لوازم در یک فروشگاه می‌تواند باعث فروش بیشتر محصولات شما شود. در ادامه از اهمیت طراحی داخلی فروشگاه‌ها بیشتر می‌گوییم و ایده‌هایی برای طراحی داخلی مغازه و فروشگاه‌تان به شما ارائه می‌دهیم.

تاثیر طراحی داخلی در فروش محصولات

شاید برای شماهم سوال پیش بیاید آیا واقعا طراحی داخلی فروشگاه و مغازه در فروش بیشتر محصولات تاثیر دارد؟ پاسخ این سوال «بله» است. داشتن یک طراحی داخلی مناسب که بتواند روحیات و نیاز‌های مشتری شما را حدس بزند تاثیر بسیار چشم‌گیری در فروش بیشتر شما دارد.
در طراحی داخلی مغازه و فروشگاه شما باید با راحت‌تر کردن فضا بتوانید سرعت مشتری در فروشگاه را کند کنید تا مشتری بتواند محصولات بیشتری از شما ببیند. 

ویترین زیبا در جذب مشتری بسیار تاثیر زیادی دارد. طراحی یک ویترین خوب باعث می‌شود تا مشتریان شما بتوانند یک حدس کلی نسبت به اجناس مغازه و فروشگاه شما بزنند از این جهت داشتن ویترین خوب تاثیر بسیاری در فروش شما دارد.
دیوار قدرت به دیواری اطلاق می‌شود که مشتری بعد از ورود به مغازه‌ اولین برخورد را با اجناس شما دارد. معمولا توجه‌ها به سمت راست یا روبه‌روی مغازه شما می‌باشد و مشتری بعد از بررسی دیوار قدرت تصمیم می‌گیرید که در مغازه شما بماند یا خیر. پس حتما در دیزاین دیوار قدرت خود توجه کافی داشته باشید. 

مسیر بازدید مشتری را سعی کنید طولانی‌تر کنید. سعی کنید محصولات پر فروش‌تر را در دید مشتری قرار دهید. همچنین محصولاتی که باهم ارتباط دارند را در کنار هم قرار دهید که مشتری با دیدن آن‌ها احساس نیاز کند.

دیزاین دیوار‌ها و ستون‌های خالی مغازه 

وجود یک سری از فضاهای خالی در مغازه که با آثار هنری پر شده باشد می‌تواند در جذابیت مغازه شما تاثیر زیادی داشته باشد. استفاده از تابلوها و قاب‌های عکس یا تابلوهای نقاشی (که با جنس کسب و کار شما ارتباط داشته باشد) می‌تواند گزینه خوبی برای مغازه و فروشگاه شما باشد. 

استفاده از فضای سبز در مغازه

وجود گل و گیاه در مغازه می‌تواند جذاب باشد. همچنین گل و گیاه باعث آرامش مشتری شما می‌شوند و مسلما ذهن آرام خرید بهتری انجام می‌دهد. اما گل و گیاه می‌تواند جای زیادی بگیرد و در مواقعی که مغازه یا فروشگاه شما شلوغ شده باشد به گلدان‌های مغازه شما آسیب برسد. از این جهت ما دیوار سبز خزه‌ای را به شما پیشنهاد می‌کنیم. دیوار سبز‌خزه‌ای یک تابلوی خاص و هنری است که این روز‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته و معمولا طراح‌های داخلی برای اکثر مکان‌ها پیشنهاد می‌دهند که یک دیوار خزه‌ای ساخته شود. 
دیوار‌های خزه‌ای تثبیت شده خاصیت‌های زیادی می‌تواند برای فروشگاه شما داشته باشد که در زیر به مواردی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کاربرد دیوار خزه‌ای در مغازه و فروشگاه

  • عدم نیاز به نگهداری 
  • عدم نیاز به آبیاری
  • عدم نیاز به نور 
  • نیاز نداشتن به خاک و کود ( این ویژگی دیوار‌های خزه‌ای باعث جذب نشدن و دور ماندن حشرات می‌شود)
  • کاهش دهنده آلودگی صوتی تا ۳۵ ٪ درصد. 
  • تصفیه کننده هوا 
  • باعث ایجاد آرامش در افراد 
  • قابل نصب روی هر سطحی مطابق باب میل شما یا طراح داخلی مربوطه (سقف، دیوار و …)

ایده برای طراحی داخلی بوتیک

نکاتی که در بالا راجع به طراحی داخلی گفته شد تماما درباره لباس فروشی‌هم صدق می‌کنند. توجه کنید که استفاده از آینه‌های قدی، نور زیاد و چینش مناسب می‌تواند پیشنهاد‌هایی باشد که ما درباره طراحی داخلی بوتیک به شما می‌دهیم. در بویتک‌ها دیوار قدرت اهمیت به سزایی دارد از این جهت سعی کنید در این مورد دقت کنید.

ایده برای طراحی داخلی فروشگاه موبایل

طراحی داخلی موبایل فروشی‌ها عموما باید حال و هوای مدرنی داشته باشد. سعی کنید از شلف‌های متقارن در فروشگاه خودتان استفاده کنید. اما توجه کنید که طراحی‌های مدرن کمی خشک و بی‌روح هستند، شما می‌توانید با استفاده از دیوار‌های خزه‌ای نشاط بیشتری را به مغازه خودتان ببخشید. 

ایده برای طراحی داخلی هایپرمارکت و سوپرمارکت

هایپرمارکت‌ها و سوپر مارکت‌ها با توجه به تعداد محصول بالایی که دارند باید به هم‌خوانی اجناس در چینش فروشگاه‌‌شان دقت کنند. مثلا اجناس مربوط به شویند‌ها در یک شلف، خوراکی‌ها در شلف دیگر و غیره. 

پرسش‌های پرتکرار درباره طراحی داخلی مغازه و فروشگاه

✔ اهمیت طراحی داخلی خوب برای مغازه‌ها در چیست؟
علاوه بر تاثیر بصری، چیدمان هوشمندانه لوازم باعث فروش بیشتر می‌شوند.

✔ آیا دیوارهای سبز برای استفاده در مغازه‌های مناسب هستند؟
دیوار‌های خزه‌ای یکی از جدیدترین و بروز‌ترین متدهای طراحی داخلی هستند و از این جهت برای مغازه‌ها هم بسیار گزینه مناسبی است.

✔ ویژگی‌های طراحی داخلی بوتیک چیست؟
استفاده از آینه‌های قدی، پر نور بودن بوتیک، چینش هوشمندانه لباس‌ها و موارد دیگر که می‌توانید در سایت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *