خزه, دسته بندی نشده

هزینه ی یک دیوار خزه ای چقدر می شود؟

بست ماس- دیوار خزه ای- moss wall

دیوار خزه‌ای مبحثی جدید و نوظهور در دنیای بزرگ معماری و طراحی داخلی است. به همین خاطر همچنان سوالات زیادی در این رابطه بی جواب مانده است. در مقالات قبلی به معرفی دیوارهای خزه ای یا ماس وال ها و همچنین مقایسه ی این  متریال با دیوار سبزهای قدیمی پرداختیم.

اما مسئله ی مهم دیگری که همیشه مورد سوال قرار میگیرد و همواره بسیار حائز اهمیت است، هزینه ی مورد نیاز است. در ادامه سعی می کنیم به بررسی مواردی که در برآورد هزینه ی اجرای یک دیوار خزه ای تاثیرگزار است، بپردازیم.

با اینکه ماس وال جزء تزئینات لوکس و جدید طراحی داخلی محسوب می شود، اما اصلا نگران هزینه ی آن نباشید. زیرا دیوار خزه ای برخلاف دیوار سبز های قدیم، در طراحی و اجرا بسیار منعطف است. به موجب همین ویژگی می توانید به راحتی با خلاقیت و طراحی، دیوار سبز بسیار لوکس، زیبا و البته طبق بودجه مورد نظر خودتان داشته باشید.  

اما مواردی که بر هزینه نهایی دیوار خزه ای موثر است، چیست؟ در ادامه یک به یک موارد را شرح می دهیم.

متراژ کل دیوار خزه ای

مسلما هر چه متراژ کار بزرگتر باشد، هزینه ی دیوار سبز نیز بیشتر خواهد بود. اما دیوار خزه ای به واسطه ی انعطافی که در طراحی دارد، برای کاهش هزینه ها به کمک ما خواهد آمد.

نیازی نیست که کل متراژ دیوار را با خزه یا گیاه بپوشانید. می توانید با یه طراحی زیبا، هم زیبایی آن را دو چندان کنید و هم با کاهش متراژ هزینه ها را کم کنید.

بست ماس- دیوار خزه ای- moss wall

خزه و گیاهان در ماس وال ها نیاز به آبیاری و نگهداری ندارند و روی همه سطوح قابل اجرا هستند. به واسطه ی این ویژگی ها نیز می توانید در طراحی خود، دیوار سبز را با تزئینات دیگر مثل چوب، آینه و … ترکیب کنید. به این واسطه نیز سطحی که با خزه و گیاه پوشیده می شود، کاهش می‌یابد.

 

بست ماس- دیوار خزه ای- moss wall
بست ماس- دیوار خزه ای- moss wall

انواع خزه و گیاهان به کار رفته در دیوار خزه ای

متریال های استانداردهای دیوار خزه ای 5 مدل خزه و بیش از 20 مدل گیاه مختلف را شامل می شود. بسته به بودجه ی مورد نظرتان می توانید هر یک از این محصولات را انتخاب کنید. نگران نباشید، کارشناسان بست ماس اینجا هستند و با ارائه ی 4مدل از خزه های استاندارد روز جهان و بیش از 10 مدل گیاه، در طراحی و انتخاب متریال طبق سلیقه و هزینه شما کمکتان خواهند کرد.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

به لطف این تنوع محصولات رِنج قیمتی وسیعی پیش روی شما است. که از حداقل 2میلیون تومن برای هر مترمربع شروع می شود.

بست ماس- دیوار خزه ای- moss wall
بست ماس- دیوار خزه ای- moss wall

نحوه اجرای دیوار خزه ای

ماس وال ها نیاز به زیرسازی ندارند. روی انواع سطوح نصب می شوند. بنابراین حتی می توانید آن را مستقیما روی دیوار اجرا کنید.

البته پیشنهاد مجریان دیوار خزه ای بست ماس این است که بجای نصب مستقیم روی دیوار با هزینه ای اندک، از فیبرهای 3 یا 5 میلیمتری استفاده شود. در این صورت مثل یک تابلو با پیچ روی دیوار نصب می شود و به راحتی قابل جا بجایی است.

هزینه هایی که در این بخش از کار ممکن است برای شما داشته باشد، در واقع کاملا به طراحی کار بستگی دارد. اینکه تنها یک فیبر ام دی اف 3میلیمتری با هزینه ی مترمربعی 150 هزار تومانی نیاز است، یا هزینه ای بیشتر برای آماده سازی کار نیاز دارید. مثل اجرا روی پنل های چوب پنبه ای منعطف، حجم سازی با یونولیت، برش CNC، قابهای با فریم و رنگ آمیزی و ... .

البته هزینه تمامی این موارد در برابر کار لوکس و زیبایی که در آخر به دست می آورید، بسیار ناچیز است.

آموزش ساخت دیوار سبز مصنوعی

اگر می‌خواهید در خانه‌ی خود یک کار هنری درست کنید که ساخته دست شما باشد ما پیشنهاد ساخت دیوار سبز مصنوعی را به شما می‌دهیم. چرا که هم کار لذت بخشی است و هم باعث می‌شود که فضای خانه‌ی شما زیباتر شود. برای آموزش ساخت دیوار سبز مصنوعی کلیک کنید.

اما توجه کنید اگر طراحی داخلی برای شما مهم است شما حتما باید با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. تیم بست‌ماس می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.