خزه, دسته بندی نشده

گیاهان تثبیت شده

Stabilized plants- گیاهان تثبیت شده- بست‌ماس

درباره‌ی گیاهان تثبیت شده چه می‌دانید؟ به نظر شما گیاهان تثبیت شده چه کاربردی دارند و آیا اصلا ارزش خرید کردن دارند؟
در این مقاله ما به این سوال‌های شما پاسخ می‌دهیم پس تا آخر این مقاله با ما باشید.

گیاه تثبیت شده چیست؟

گیاهان تثبیت شده به فرآیند ثابت سازی کردن گل و گیاه گفته می‌شود. در این فرآیند طبق فرمولاسیون‌های مختلف گیاهان تثبیت می‌شوند. منظور از تثبیت گیاه این است که گل و گیاه شما دیگر به آب، خاک و نور نیاز حایتی ندارد. در حقیقت این روش باعث می‌شود گل شما به شکل طبیعی جلوه کند و برای مدت زمان کمی فقط زنده نباشد. اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم این روش گیاه را به حالت مومیایی در می‌آورد. 

شرایط نگهداری از گیاهان تثبیت شده چیست؟

گیاهان تثبیت شرایط نگهداری خاصی را شامل نمی شوند و نیاز شدیدی به نگهداری ندارند. و شما می‌توانید به راحتی آن را در گوشه‌ی خانه خود یا دفتر محل کار خود قرار دهید بدون آنکه نگران از دست رفتن گل خود باشید. 

مقاله متربط: خزه تثبیت شده

تفاوت گیاهان تثبیت شده با گیاهان خشک شده یا مصنوعی چیست؟

یکی از اصلی‌ترین سوال‌هایی که هر کسی ممکن است برایش پیش بیاید این است که تفاوت گیاهان تثبیت شده و خشک شده یا تفاوت آن با گیاهان مصنوعی چیست ؟ در ادامه به تفاوت‌‌های این دو دسته می‌پردازیم

تفاوت گیاهان تثبیت شده با گیاهان خشک شده:

گیاهان خشک شده از شکنندگی بالایی برخوردار هستند  و در مدت زمان کمی ممکن است پودر شوند و مشکلات زیاد دیگری برای‌شان پیش بیاید. اما گیاهان تثبیت شده با فرمولاسیون خاصش باعث می‌شود تا گل و گیاه تا مدت زیادی بتوانند بدون هیچ مشکلی و بدون از دست دادن رنگ و بوی خودش سالم بماند. 
لازم به ذکر است که فرآیند تثبیت سازی گل و گیاه یک علم جدید محسوب می‌شود.

تفاوت گیاه تثبیت شده با گیا‌ه‌های مصنوعی:

گل‌های مصنوعی از ترکیب‌های پلاستیک و پلی اتیلن ساخته می‌شود که تفاوت اصلی با گیاهان تثبیت شده همین‌جا مشخص می‌شود. همانطور که ذکر شده است گیاهان تثبیت شده در حقیقت همان گیاه‌هان واقعی هستند که به حالت مومیایی در آمدند. 

چگونه گیاهان را تثبیت می‌کنند؟

روش‌های مختلفی برای تثبیت گل و گیاه وجود دارد اما یکی از رایج‌ترین روش‌ها فرو بردن گل یا گیاه در ترکیبی مخصوص است. ابتدا باید گیاه خود را به صورت مرتب و منظم برش دهید و قسمت‌هایی که می‌خواهید تثبیت کنید را از گیاه جدا کنید، بعد از آن باید گیاه را باید در ترکیبی مخصوص فرو برید تا گل‌‌ها رنگ پریده شوند سپس آن‌ها را درون محلول مخصوص تثبیت باید قرار دهید تا استحکام و خاصیت ارتجاعی خودش را بدست بیاورد و در آخر می‌توانید با استفاده از رنگ‌ها گل خود را رنگ کنید بعد از همه‌ی این‌ها گل یا گیاه شما مومیایی شده و شما باید آن را به اتاقی مخصوص جهت خشک کردن بفرستید.
در ادامه یک ویدیو آماده کرده‌ایم که به شما روش تثبیت کردن گیاه در خانه را آموزش می‌دهد. این ویدیو در دو قسمت است برای دیدن قسمت بعد باید به آپارات بست‌ماس مراجع کنید.
توجه کنید که روش بالا برای روش تثبیت گیاه در خانه است. ما در بست‌ماس با فرمولاسیون ویژه خودمان گل‌ها و گیاهان مختلف را تثبیت می‌کنم. اگر شما از همکاران ما هستید می‌توانید با کلیک کردن بر روی این لینک گیاهان تثبیت شده ما را مشاهده کنید

پرسش‌های پرتکرار درباره‌‌ی گیاهان تثبیت شده

✔ آیا گیاهان تثبیت شده حساسیت‌زا هستند؟
خیر، به هیچ وجه حساسیت‌زا نیستند

✔ آیا گیاهان تثبیت شده نیاز به آب دارند؟
خیر آن‌ها ثابت هستند

✔ گیاهان تثبیت شده شرایط خاصی برای نگهداری نیاز دارند؟
خیر، گیاهان تثبیت شده نیازمند شرایط خاصی برای نگهداری نیستند

✔ گیاهان تثبیت شده چقدر عمر می‌کنند؟
بسته به کیفیت تثبیت، گیاه شما از سه تا ده سال عمر می‌کند. ما در بست‌ماس با فرمولاسیون مدرن و اختصاصی خودمان توانستیم مدت زمان عمر این گیاهان را به 3 تا 4 سال برسانیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.