خزه

چند ایده برای دکوراسیون خانه

تزیین دیوار خانه

امروزه طراحی و دکوراسیون داخلی خانه‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر و صنعت شناخته می‌شود. این هنر جنبه‌های بصری و زیبایی‌شناسی خانه یا آن فضا را در نظر می‌گیرد و با توجه به شرایط فضا سعی می‌کنند تا در بهترین حالت چیدمانی جذاب و بهینه انجام دهند. 
دکوراتور باید با توجه به محیط، مقدار روشنایی، اندازه و ابعاد لوازم خانه و موارد دیگر چیدمانی اصولی داشته باشد تا بتواند یک فضای امن در عین حال زیبا و دلنشین برای ساکنان خانه فراهم آورند. دکوراسیون داخلی، اصولی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم و همچنین چند پیشنهاد برای داشتن دکوراسیون بهتر به شما ارائه می‌دهیم.

هدف از دکوراسیون داخلی

اما در ابتدای کار بگذارید یکی از سوال‌های پر تکرار را بررسی کنیم، چرا در حالی که خودمان می‌توانیم چینش خانه و منزل‌مان را تعیین کنیم، باید به شخص خاصی بابت این کار پول بدهیم؟
توجه کنید که دکوراسیون داخلی فقط چینش مبتنی بر ذوق نیست، بلکه یک علم بصری است. استفاده از طراح داخلی در بیمارستان‌ها، پاساژ‌ها، مغازه‌ها و دیگر موارد باعث می‌شود فضای مورد استفاده بهینه‌تر شود. دکوراسیون داخلی خانه‌ها، برای شما یک فضای امن و گرم خانوادگی به ارمغان می‌آورد. اما در نهایت این شما هستید که تصمیم بگیرید دکوراتور استخدام کنید یا نه.

چیدمان منزل باید چگونه باشد؟

چیدمان منزل یک امر کاملا شخصی است. یعنی در مرحله آخر آن کسی که تعیین می‌کند چه چیزی برای منزلتان مناسب است خود شما هستید. این موضوع کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. شما می توانید با توجه به سلیقه‌‌ی خود دکوراسیون سنتی، مدرن، رسمی یا هر نوعی که با سلیقه‌ی شما جور است را انتخاب کنید. 
اگر شما فکر می‌کنید که نیازی به استخدام یک دکوراتور ندارید و خودتان می‌توانید به سلیقه خودتان چینش خوبی ایجاد کنید، می‌توانید با راهنمایی‌های ما در این مقاله دورنمایی بهتر از کاری که قصد انجام دادن آن را دارید داشته باشید. 

چند ایده برای دکوراسیون داخلی خانه شما

خانه شما می‌تواند به سبک‌های مختلفی طراحی شده باشد. سبک‌هایی مثل مدرن، رسمی یا سنتی که در ادمه هرکدام‌شان را با ذکر عکس توضیح می‌دهیم.

طراحی داخلی خانه‌های مدرن

تقارن و هم رنگ بودن یکی از نکات کلیدی خانه‌های مدرن است. این خانه‌ها اکثرا دارای پنجره‌های بسیار بزرگ یا گلس وال هستند که باعث می‌شود نور طبیعی زیادی وارد خانه شما بشود.
اگر فضای خانه شما کم است، پیشنهاد می‌دهیم که این سبک از  طرحی داخلی را برای خانه خود استفاده کنید.

طراحی داخلی خانه‌های رسمی

طراحی داخلی خانه‌های رسمی برای خانه‌های بزرگ کاملا مناسب است. در این طراحی از لوستر‌ و آباژورها کمک فراوانی گرفته می‌شود. خانه‌های رسمی فضای بسیار مجللی دارند. پرده‌های منظم نیز از دیگر ویژگی این خانه‌هاست. همچنین لوازم این خانه‌ها گران است. 

طراحی داخلی خانه‌های سنتی

خانه‌های سنتی طرفدارهای زیادی ندارند، چرا که هم قدیمی شده‌اند هم این‌که لوازمی که در خانه‌های سنتی به کار می‌رود خیلی گران شده. 

چند ایده برای تزیین دیوار خانه شما

دیوار سالن‌ و اتاق‌های شما اگر با چیزی پر شود و فقط دیوار خالی نباشد بسیار زیبا‌تر جلوه می‌کند. شما می‌توانید با ساخت شلف‌، آیینه‌کاری، استفاده از قاب عکس یا استفاده از گل و گیاه این فضاهای خالی را پر کنید. استفاده از دیوار‌های خزه‌ای هم می‌تواند برای تزيین دیوارها گزینه مناسبی باشد که در ادامه به صورت مفصل معرفی می‌کنیم.

استفاده از شلف‌ها

استفاده از شلف‌ها تاثیر زیادی در تزیین دیوارها و دکوراسیون‌ها دارد. این شلف‌ها و باکس‌ها می‌تواند دیوار اتاق شما را کامل پوشش دهد و یا بخشی از دیوار شما را پر کند. این باکس‌ها می‌توانند فلزی یا چوبی باشند که شما می‌توانید بسته بر نوع سلیقه‌ی خودتان این شلف‌ها را انتخاب کنید.

دیوار آینه کاری شده

استفاده از دیوار‌های آینه کاری شده، یک طراحی کلاسیک است که امروزه دوباره ترند شده. دیوار‌های آینه کاری شده می‌توانند برای خانه‌هایی که طراحی رسمی دارند مناسب باشد.

استفاده از قاب عکس

شما می‌توانید از قاب‌های عکس خانوادگی خودتان، مناظر طبیعت و انواع مختلف قاب‌های عکس در خانه‌ی خودتان استفاده کنید. 

استفاده از دیوار‌های خزه‌ای در دکوراسیون خانه

یکی از جدید‌ترین روش‌ها برای ایجاد فضای سبزی جذاب و کارآمد دیوار خزه‌ای است. دیوار‌ خزه‌ای یکی از جذاب‌ترین و به روزترین متد‌های طراحی داخلی است، که توسط طراحان داخلی سرتاسر دنیا توجه زیادی به آن‌ شده است. به غیر از ظاهر بسیار زیبایی که دیوار‌های خزه‌ای تثبیت‌شده دارند ویژگی‌هایی مثل پاک‌سازی محیط، کاهش آلودگی صوتی،‌ عدم نیاز به نگهداری و غیره باعث شده است که دیوارهای‌ خزه‌ای محبوبیت زیادی پیدا کنند. 

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های دیوار سبز برای طراحان داخلی قابلیت استفاده از آن‌ها در هر طرح و شکلی است. شما می‌توانید روی سقف یا دیوار خانه خودتان از دیوار‌های خزه‌ای استفاده کنید. 

کاربرد دیوار‌های خزه‌ای در خانه:

  • عدم نیاز به نگهداری 
  • عدم نیاز به آبیاری
  • عدم نیاز به نور
  • نیاز نداشتن به خاک و کود ( این ویژگی دیوار‌های خزه‌ای باعث جذب نشدن و دور ماندن حشرات می‌شود)
  • کاهش دهنده آلودگی صوتی تا ۳۵ ٪ درصد. 
  • تصفیه کننده هوا 
  • باعث ایجاد آرامش در افراد 
  • قابل نصب روی هر سطحی مطابق باب میل طراح داخلی مربوطه (سقف، دیوار و …)

همه‌ی این ویژگی‌ها دیوار‌های خزه‌ای را به یک اثر هنری فوق‌العاده تبدیل می‌کند که استفاده آن‌ها در خانه‌ی خودتان باعث زیبایی و آرامش بیشتر در منزل شما می‌شود. 

پرسش‌های پرتکرار درباره‌ی دکوراسیون خانه

✔ چه سبک‌هایی برای دکوراسیون خانه کی توانم استفاده کنم؟
انتخاب سبک طراحی داخلی کاملا به سلیقه‌ی شما مربوط است اما می‌توانید از سبک‌های مدرن، سنتی،‌رسمی و غیره استفاده کنید. 

✔ دیوارهای خزه‌ای به چه نوع نگهداری‌هایی نیاز دارند؟
دیوارهای خزه‌ای به هیچ گونه نگهداری خاصی احتیاج ندارد. 

✔ خاصیت‌های وجود دیوار خزه‌ای در خانه؟ 
باعث ایجاد آرامش،‌زیبایی، تصفیه کننده هوا، کاهش دهنده آلودگی صوتی و موارد بسیار دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *