خزه

چگونه دیوار سبز مناسب را انتخاب کنیم؟

reindeer moss wall-دیوار خزه‌ای- bestmoss.com- دیوار سبز

دیوارهای سبز خزه‌ای، دارای طرح های بسیار نو و لوکسی در دکوراسیون داخلی هستند. در این مقاله سعی می کنیم ضمن معرفی و مقایسه انواع آن ها، شما را در خرید و تصمیم گیری همراهی کنیم. چرا که این متریال در طراحی و اجرا فوق العاده انعطاف پذیر است. به طوری که شما قادر هستید هر طرحی را که در ذهن دارید با این خزه های طبیعی و تثبیت شده ، به تصویر درآورید.

مهم نیست ایده شما لوگوی شرکت‌تان باشد یا مثلا حرف اول اسم شما. مهم نیست سطحی که بر روی آن دیوار سبز خزه ای را اجرا می کنید، افقی باشد یا عمودی. یک سطح صاف باشد یا خمیده، مقعر یا محدب و یا دارای شکستگی های پی در پی. حتی جنس دیواره هم اهمیتی ندارد که از شیشه باشد یا بتن یا چوب و یا غیره. بدون هیچ محدودیتی می توانید با این محصولات دیوار سبز مورد نظر خودتان را خلق کنید.

متاسفانه هنوز در ایران آشنایی چندانی با این متریال وجود ندارد. بنابراین طبیعی است که سوالات بسیاری در مورد این کالای جدید مطرح است. با توجه به نیاز شما به سبزینگی و بودجه ای که برای این کار در نظر دارید، تیم بست ماس با مشاوره رایگان بهترین انتخاب ها را به شما پیشنهاد خواهد داد.

انواع متریال در طراحی دیوار خزه ای:

شاید در شروع کار مهم ترین موضوع برای شما انتخاب محصول باشد و قطعا این سوال مطرح است که کدام یک از محصولات تثبیت شده برای کار شما مناسب تر است. بنابراین لازم است در آغاز کار با انواع محصولات و کاربرد هریک آشنا شویم.

شاید دیدن تنوع در کارهای خزه ای شما را کمی گیج کرده باشد. اما واقعیت این است که در همه این طرح ها و اجراهای مختلف تنوع محصول خیلی زیادی وجود ندارد. بلکه راحتی کار و انعطاف بالای این متریال است که این حجم از تنوع را ایجاد کرده است.

برای آشنایی با این متریال، در مرحله اول می توان محصولات تثبیت شده را به “خزه های تثبیت شده” و “گیاهان تثبیت شده” تقسیم کرد.

خزه های تثبیت شده نیز خود از نظر کاربردی به دو دسته ی خزه های تخت (flat moss) و خزه های توپی (ball moss) تقسیم می شوند.

خزه تخت چیست؟

خزه های تخت همانطور که از اسم آن ها پیداست، خزه هایی هستند که برای پوشاندن سطح کار به صورت یک دست و یک پارچه کاربرد دارند و می توانید با آنها به تنهایی و بدون اینکه هزینه زیادی کنید، یک دیوار سبز یک دست داشته باشید. همچنین می توانید با خزه های تخت یک بستر و زمینه ی مناسبی فراهم کنید تا با کمی هزینه بیشتر و استفاده از خزه های توپی و گیاهان تثبیت شده دیوار سبز جذاب تری بسازید.

 

انواع مختلف خزه های تخت

خزه های تخت شامل خزه شیت و خزه سایپرس یا فِرن ماس است.

خزه های شیت، سطحی یک دست با ارتفاع 2 سانتی متر و رنگ سبز تیره دارند. ساده ترین و ارزان ترین متریال در دیوارهای خزه ای تثبیت شده، شیت است. خزه های شیت مناسب ترین بستر را برای گیاهان تثبیت شده و خزه های توپی فراهم می کنند. هر چند که خود به تنهایی نیز با کمی خلاقیت می تواند بسیار کاربردی و زیبا واقع شود.

کاربرد خزه های تخت شیت
 • ایجاد برش یا ساخت اشکال هندسی در کار
 • قرار دادن طرحی خاص، اسم یا لوگو روی آن
 • ترکیب این متریال با چوب یا سایر مصنوعات
 • استفاده برای نور پردازی

از جمله کارهایی است که می توان به کمک آن با کمترین هزینه و اندکی خلاقیت کارهایی فوق العاده لوکس و بی نظیر ارائه کرد پیشنهاد می‌کنیم مقاله «هزینه دیوار خزه‌ای را مطالعه کنید»

خزه سایپرس تثبیت شده

این محصول، ظاهر متفاوتی از خزه شیت دارد. ظاهر این خزه همانطور که از اسم آن برمی آید، شبیه درخت کاج است. ارتفاع این خزه از سطح، 3 سانتیمتر و به رنگ سبز روشن یا لیمویی است.

پس تا به این جا و تنها با 2 خزه ی تخت شیت و سایپرس، با در نظر داشتن تفاوت رنگ آن ها می توان با کنار هم قرار دادن این دو محصول طرحی خلاقانه و کم هزینه ای ساخت. اما اگر می خواهید کار شما منحصر به فرد و لوکس جلوه کند، عجله نکنید!

خزه های توپی یا Ball moss چیست؟

این نوع خزه‌ها از گونه ی پُل ماس یا لئوکو بریوم است. این خزه در ایران و جود ندارد و در این اقلیم رشد نمی کند. خزه های توپی به صورت پرورشی و تنها در گلخانه تیم بست ماس در ایران عرضه می شود.

از آنجایی که پرورش خزه بسیار طولانی است همین امر سبب می شود که قیمت این خزه نیز کمی بالاتر باشد. البته دراقلیم هایی که خزه بال ماس در طبیعت رشد می کند نیز بخاطر کمیاب بودن نوع خزه و پروسه خاص تثبیت آن، این خزه قیمت بالاتری نسبت به گونه های دیگر دارد. اما زیبایی فوق العاده آن و پتانسیل بالای این متریال در ایجاد طرح های متنوع، باعث شده است که همواره طرفداران سخت پسند و خاص خود را داشته باشد و در بین طراحان بسیار محبوب باشد.

گیاهان تثبیت شده

دسته ی دیگر محصولات تثبیت شده که بسیار جذاب و متنوع است، گیاهان تثبیت شده هستند. تیم بست ماس برای اولین بار در ایران (و در خاورمیانه) توانسته است که این گیاهان را به دوست داران دیوارهای سبز ارائه کند.

گیاهان تثبیت شده بسیار متنوع هستند از انواع آن ها می توان برگ آرالیا، پیچک، سرخس لیف لدر، اکالیپتوس و غیره را نام برد. شما با توجه به سایز کار، طراحی، بودجه و البته سبک و سلیقه خود می توانید گیاه مناسب را انتخاب کنید.

انواع دیوار سبز از نظر طراحان

اکنون که با انواع محصولات تثبیت شده آشنا شدیم، باید با نحوه کار طراحان حرفه ای با این متریال آشنا شویم و بدانیم که چطور این متریال را به کار ببریم. در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد. 

دیوار سبز هنری «Moss wall art»

اگر در ساخت یک دیوار یا حتی یک قاب خزه ای تثبیت شده فارغ از سایز و اندازه آن، با ظرافت، هنر و سلیقه ی خود انواع گیاهان و خزه ها را در کنار هم استفاده کنید، شما اصطلاحا یک Moss wall art خلق کرده اید.

یعنی با استفاده از طراحی بی نظیر خود و اقلام گوناگون محصولات گیاهی تثبیت شده یک طرح هنری جدید بوجود آورده اید.

در این گونه دیوارهای خزه ای حتما باید گونه های متفاوت گیاهی و خزه ای در کنار هم کار شوند. نتیجه ی این سبک کاری، همواره بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود. چرا که در واقع گوشه ای از طبیعت جنگلی و بکر را تداعی خواهد کرد.

لوگو یا کلمه خزه‌ای «Moss letter and logo»

طراحی حروف به کمک خزه، چه تماما و چه بخشی از یک حرف، یک نمونه ی دیگر دیوارهای خزه ای و کاربردهای خزه های تثبیت شده در طراحی هاست. امروزه طراحی لوگو با استفاده از محصولات گیاهی تثبیت شده به شدت رو به افزایش است و همچنان به طرفداران آن اضافه می شود.

چرا که پیاده سازی لوگو با دیوارهای سبز نسل قدیمی ( هیدروپونیک و …) تقریبا غیرممکن است. اما با این متریال به راحتی و با هزینه ای مناسب می توانید نام شرکت و لوگوی خود را با طبیعت همراه کنید.

Reindeer moss:

ریندر ماس که نوعی لیچن به حساب می آید، محبوب ترین نوع خزه ها در دیوارهای خزه ای است. محبوبیت این متریال در بین طرفدارانش به دلیل تنوع رنگی بالای آن است. این محصول در سراسر دنیا با بیش از 12 رنگ به فروش می رسد. متاسفانه در کشور ما بخاطر شرایط اقلیمی و رشد بسیار کم این گونه و محدودیت هایی در پرورش، این خزه وجود ندارد و به صورت وارداتی به فروش می رسد. البته ناگفته نماند که گونه ای شبیه به آن که از خانواده ی cladonia است و ظاهری شبیه به ریندر نیز دارد، در ایران یافت می شود که زیبایی ریندرها را ندارد و بسیار کمیاب است.

Moss wall frame:

دیوارهای خزه ای در هر ابعادی قابل اجرا هستند. قاب های خزه ای که کوچکترین آن ها می تواند به یک قاب 20×20 نیز برسد و یا حتی در اندازه های بزرگ تر مثلا 2×3 متر که هر کدام زیبایی خاص خود را به محیط می دهند. شاید اتاق شما فضای مناسبی برای نصب یک دیوار سبز بزرگ را نداشته باشد. همچنین دیوارهای سبز نسل قدیم بخاطر سیستم آبیاری و زیرسازی و نور در مقیاس های کوچک بسیار هزینه بر هستند. اما با Moss wall frame ها شما حتی در فضای یک اتاق کوچک هم میتوانید حس خوب داشتن بخشی از یک طبیعت زیبا را به خود هدیه دهید.

82 نظر در “چگونه دیوار سبز مناسب را انتخاب کنیم؟

 1. حسینی گفت:

  سلام سایت واقعا عالی دارید و کار جالبی هم انجام میدید من برای خرید خزه همه جای شهرمان گشتم و پیدا نکرد اما سایت شمارو پیدا کردم و عاشق خزه هاتون شدم اول یکم خزه تهیه کردم و توی خانه پرورش دادم که متاسفانه همشون از بین رفتن امیدوارم یه روز موفق بشم و بتونم توی آپارتمانمون یه باغ کوچیک درست کنم فقط یه ترسی دارم اونم اینه که حشرات نرن تو خزه ها رشد کنن و نشه باهاشون مبارزه کرد خصوصا سوسک الان خیلی از گلدانهای که از خاکبرگ استفاده میشه درشون هزارپا دارن که این خیلی وحشتناکه هرگلدانی که میخرم این مشکل رو داره

  1. bestadmin گفت:

   سلام، ممنون از لطف و محبت شما. همراهی شما باعث افتخار ماست.
   برای جلوگیری از بروز حشرات، حتما از خاک پیت ماس استفاده کنید که استریل و عاری از هر آلودگی ست. خزه ها رو هم قبل استفاده داخل آب شستشو بدین تا اگر لارو حشره ای هم هست خارج بشه.

 2. Sara گفت:

  این دیوار های خزه ای سبز نیاز به آبیاری و نور خورشید دارن؟

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   سلام
   محصولات تثبیت شده (دیوار خزه ای) با آبیاری و نور مستقیم خورشید به مرور زمان از بین خواهند رفت

 3. Sara گفت:

  شما یه دیوار خزه ای برای محل کارم نصب کردید و واقعا راضی ام?

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   سلام
   از شما بابت اعتمادتون در خرید دیوار خزه ای و محصولات تثبیت شده سپاسگزاریم

 4. مهدی حبیب پور گفت:

  واقعا دیوار خزه روحیه آدم رو تقویت میکنه و در این شرایط ک این ویروس منحوس آمده مارو ب طبیعت نزدیک میکنه

 5. Sara گفت:

  این دیوار های خزه ای طبیعیه؟رشد میکنند؟

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   سلام.
   بله دیوارهای سبز خزه ای کاملا طبیعی هستن اما رشد نمی کنند.

  2. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   بله طبیعی هستن اما رشدی ندارند.

 6. فاطمه گفت:

  اطلاعات تو سایتتون درباره دیوار خزه ای خیلی مفید بود?

 7. مائده گفت:

  این دیوار های خزه ای طبیعیه؟

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   سلام. بله دیوار های خزه ای از گیاه و خزه های 100 درصد طبیعی و تثبیت شده ساخته میشن

 8. مائده گفت:

  دیوار خزه ای خیلی قشنگه اگ شرایطشو داشتم حتما تو خونه ام استفاده میکردم

 9. سارا گفت:

  عمر دیوار خزه ای چقده؟

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   دیوارهای خزه ای با بطور کل محصولات تثبیت شده دیوار سبز بین 5 تا 10 سال ماندگاری دارن

 10. فاطمه گفت:

  دیوار خزه ای تا چه مدت دوام دارند؟

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   محصولات تثبیت شده دیوار خزه ای بین 5 تا 10 سال ماندگاری دارند

 11. فاطمه گفت:

  ما هم دیوار خزه ای داریم تو خونمون،ولی اینا خیلی طبیعی تره ?

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   نوع فرمولاسیون و کیفیت مواد اولیه باعث افزایش طول عمر و حفظ بهتر ظاهر گیاه ها می شود. متاسفانه در کشور ما خزه های رنگ شده را بعنوان خزه های تثبیت شده بفروش می رسانند که این امر به نوعی توهین به مشتری و باعث عدم اعتماد به این کالای لوکس می گردد.

 12. سارا گفت:

  دیوار خزه ای رشد میکنه؟

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   نه دوست من. رشد محصولات تثبیت شده به روشی خاص متوقف شده است

 13. ? گفت:

  دیواره خزه ای عالی هست من شخصا تو موساریوم استفاده میکنم

  1. فاطمه گفت:

   دیوار خزه ای رو همه جا میشه استفاده کرد؟با هر اب و هوایی؟

   1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

    دیوارهای خزه ای مخصوص محیط های داخلی هستند پس شما میتونید در هر منطقه با هر آب و هوایی از اونها استفاده کنید.

 14. عرفان پهلوان گفت:

  دیوار سبز خزه ای بسیار عالی و زیبا هست
  ممنون خیلی مطلب مفید و جامعی هست
  بهترین تیم توی دنیای خزه شما هستید
  خسته نباشید .ممنون
  محصولاتتون بسیار با کیفیت و قیمت هم خیلی مناسبه

 15. Mostafa گفت:

  با سلام این خزه تثبیت هیچ وجه بوی بد نداره و فقط بوی طبیعی خود خزه که همان بوی جنگل است را می دهد . واقعا زیباست?? این دیوارهای سبز

 16. هوای سالم گفت:

  سلام به دوستان حرفه ای بست موس،خیلی اطلاعات جامع و خوبی بود درباره ی دیوار سبز

 17. آزاده مهذبیه گفت:

  سلام توضیحات کامل و مناسبی برای دیوار سبز ارائه کردید
  دیوار خزه ایی واقعا در شرایط اپارتمان نشینی امروزی گزینه مناسبی برای طراوت دادن به محیط خونه هست

 18. کتیرایی گفت:

  دیوار سبز باعث تبدیل یک محیط خسته کننده به محیط سبز و دلنشین .موفق باشید

  1. مهدی حبیب پور گفت:

   دیوار خزه ای بسیار دلنشین است

 19. Saber گفت:

  مطالب مفید و قابل توجهی بود

 20. ناشناس گفت:

  این نوع از دیوارهای سبز(خزه تثبیت) قطعا به زودی طرفداران زیادی خواهد داشت از همه مهم تر تا چند سال از بین نمیره

  1. مهدی حبیب پور گفت:

   آیا دیوار خزه ای نیاز ب آبیاری هم داره ؟

   1. مهدی حبیب پور گفت:

    دیوار خزه ای عمرش چقدر است ؟

    1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

     عمر دیوارهای خزه ای بین 5 تا 10 سال است

   2. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

    خیر دوست من. این محصولات به هیچگونه نگهداری ( اب خاک نور ) نیازی ندارند

 21. مصطفی رستمی گفت:

  سلام
  مرسی از مقاله خیلی خوب و کاملتون، و تفاوت های دیوار سبز و دیوار خزه ای رو خوب توضیح دادین

  1. عرفان گفت:

   دیوار سبز خزه ای فوق العاده هستن ممنون از مطالب عالیتون.خیلی مفید و جامع بود

   1. فاطمه گفت:

    با تحقیقاتی که داشتم میتونم بگم این دیوار خزه ای های سبز گزینه بسیار خوبی برای زیبایی محل کار و محل زندگی هست?پیشنهاد میشه به همتون?

 22. hobabesabz گفت:

  به نظر من تیم بست ماس یکی از بهترین هاست توی دنیای خزه ها????

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   نظر لطف شماست 🙂

   1. لیلا گفت:

    سلام
    یک سوال داشتم..آیا برای محیط و محل‌ نسب این دیوار ها باید میزان رطوبت خاصی وجود داشته باشه؟

    1. لیلا گفت:

     این دیوارهای سبز زنده بسیار گزینه خوبی هستند برای روح بخشیدن به محل زندگی و کار ما..
     و حتما با کیفیت خدمات شما بسیار زیبا و ماندگار خواهند شد.

    2. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

     سلام
     خزه های تثبیت شده هیچ نیازی به رطوبت نور آبیاری خاک و …. ندارند. رطوبت مناسب برای انسان برای بقای این محصول کافیست. رطوبتی بین 30 تا 60 درصد

    3. آزاده مهذبیه گفت:

     سلام داخل مقاله توضیح داده شده که حتی توی یه اتاق کوچیک هم میتونید از این دیوارها استفاده کنید و مثل سبک های قدیمی که سیستم اب رسانی با هزینه های بالا داشتن این سبک خیلی هزینه کمتر و سیستم راحت تری داره پس نیاز به سیستم خیلی خاصی نداره و همه جا قابل اجراست

  2. عرفان گفت:

   مطلب خیلی دقیق و جامع بود .دیوار سبز خزه ای عالی هست.ممنون از تیم عالیتون

  3. مینا گفت:

   سلام، وقتتون بخیر، گیاهان تثبت شده شکنندگی دارند یا شبیه برگ گیاهان نرم هستند؟

   1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

    سلام.
    تمامی محصولات تثبیت شده بست ماس تا 90درصد در رنگ، ظاهر و حتی رایحه شبیه به همان گیاه در حالت زنده هستند

 23. فرشته احمدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من در زمینه تراریوم در حال حاضر فعالیت دارم و قصد دارم از خزه تثبیت شده هم برای دیوار خزه ای استفاده کنم و قطعا انتخاب من مجموعه شما خواهد بود.

  1. فاطمه گفت:

   دیواره خزه ای خیلی تو زیبایی محیطِ محل کارم تاثیر داره? به همه پیشنهادشون میکنم❤

 24. نوروزی گفت:

  ساام به دوستان حرفه ای بست موس،خیلی اطلاعات جامع و خوبی بود…به جرأت یکه تاز توی مطالب و اطلاع رسانی در زمینه خزه های مرطوب و تثبیت شده و سرخس ها هستید…به دوستان خرید از سایت رو پیشنهاد میدم، حتی کسانی که بار اول هست خرید میکنن…حتماً عاشق خزه ها و سرخس ها میشید…

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   ممنونیم از اعتماد شما به تیم بست ماس 🙂

   1. آزاده مهذبیه گفت:

    سلام من از شما خرید کردم و خیلی راضی بودم از محصولاتتون مقاله خیلی خوبی بود
    سوالی که دارم اینه این دیوار سبز میشه گیاها های خاص پالاداریم هم داخلشون کار کرد
    مثل سینگینیوم یا پرسیاوشون یا نخل مرداب یا فتونیا یا گیاهای رطوبت دوست دیگه ؟یا فقط باید گیاه های تثبیت شده داخلشون استفاده کرد

    1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

     سلام.
     ممنونیم که برای خرید محصولات محیط مرطوب ما رو انتخاب کردید. امیدواریم بتونیم در خرید محصولات تثبیت شده هم کنار شما باشیم.
     خیر. شما نمیتونید در کنار محصولات تثبیت شده از گیاهان با ریشه و نیازمند به آب استفاده کنید. آبیاری گیاهان باعث خرابی محصولات تثبیت شده می شود.

     1. فاطمه گفت:

      اطلاعاتمون درباره دیوار خزه ای کامل تر شده،ممنونیم ازتون??

 25. لاوی گفت:

  از اطلاعات بسیار مفیدتون متشکرم

  1. فاطمه گفت:

   سلام دوستان عزیز،این خزه و ها سرخس ها از بو و ظاهر زیبایی برخوردار است و به همتون پیشنهاد میشه از این سایت خرید کنید?

 26. مسعود موصلی گفت:

  دیوار سبز خزه ای با خزه ها و گیاهان تثبیت شده واقعا حس خوب جنگل و طبیعت سبز رو به آدم القا میکنه و باعث نشاط میشه☘?

 27. Hojat davodi nik گفت:

  خوشحالم از همکاری با تیم خوب بست ماس و کیفیت محصولات دیوار خزه ای شما عالیه واقعا

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   همکاری با شما برای ما هم باعث خوشحالیه جناب داودی

 28. کژال گفت:

  راستی این گیاه پیچکتون همون پاپیتال یا عَشَقه هست؟

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   بله البته انواع مختلفی داره که با اسمی مختلفی شناخته می شن

 29. کژال گفت:

  سلام.
  تا وقتی که سفارشها به دستم نرسیده بودن فکر نمیکردم کاراتون اینقدر طبیعی و با کیفیت باشن.

  حتما تبلیغتون رو ببن دوستام انجام میدم.

  بازهم ممنونم

 30. فرناز کتیرایی گفت:

  سلام .
  ایده ی دیوار خزه ای بسیار جالب .اینکه نیاز به نگهداری نداره نکته ی بسیار مثبتی .
  موفق باشید بهترین ها را براتون آرزو میکنم

 31. Nqmew گفت:

  خیلی زیباست، این دیوارهای خزه ای تثبیت شده واقعا طبیعی و زیبا هستن

 32. Nhb گفت:

  به به ??واقعا زیباست?? این دیوارهای سبز واقعا جذابن به ویژه که نگهداری هم نداره

 33. شهاب ابراهیمی گفت:

  عالیییییی خدا قوت

 34. شهاب ابراهیمی گفت:

  مرسی از زحماتی که میکشید،،،به نظر من که داشتن یه دیوار سبز طبیعی توی خونه یا محل کار لازمه
  حالا چه برسه ک دیوار سبز خزه ای با خزه های زیبای تثبیت شده باشه که راحتن و بدون نگهداری ???
  #moss #mosswall #mossframe #greenwall

  1. فاطمه گفت:

   خسته نباشید میگم خدمت دوستان محترم گروه بست موس،بسیار تو کارتون حرفه ای هستید،ما عاشق دیوار خزه ای و سرخس هاتون شدیم?

 35. افشین یاری گفت:

  دیوار سبز که توش از خزه های ثبیت شده استفاده شده به نظر من میتونه یه انتخاب عالی برای فروشگاه ها و جلب نظر مشتری ها باشه . حتی میشه لوگو فروشگاه رو با خزه کار کرد

 36. سعید مهرابی گفت:

  بسیار عالی بود .

 37. Mona گفت:

  ممنون خیلی اطلاعات دقیق و جامعی بود ، دیوار سبز خزه ای تثبیت شده کار جدید و فوق العاده زیباییه، موفق باشین?

 38. نیره گفت:

  بعد تنوع رنگ گیاهان تثبیت شده و خزه ها برای درست کردن دیوار سبز باعث ایجاد خلاقیت در درست کردن دیوار سبز میشه و باعث لذت بردن از این کار میشه

 39. شریفی گفت:

  مطالب بسیار مفیدی بود برای من که آشنایی در مورد دیوارهای سبز تثبیت شده ندارم . باتشکر

 40. نیره گفت:

  عالی هم خزه ها هم دیوار سبز باعث میشه روحیه آدم تازه بشه و هم مراقبت کمی نیاز داره هم زیبایی خاصی به محیط میده

 41. مهدی گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت دپارتمان حرفه ای و خوب bestmoss
  بنده از گذشته مطالب کاربردی و مفید شمارو دنبال میکنم و سوالاتی نیز در مورد اجرای دیوار خره ای و همچنین خره های تثبیت شده دارم.
  بنده اگر بخوام برای نمایشگاه اتومبیل، دیوار خره ای تثبیت شده تخت اجراه کنم(شما اجرا کنید) تا چه مدت دیوار خزه ای ثابت میمونه؟
  سوال دوم من در مورد اجرا دیوار خزه ای با برند های مختلف بصورت text از نوع ball moss که ایا امکان اجرا هست؟ممنون میشم در این موارد راهنمایی بفرمایید.هرینه هم برام مهم نیست.کیفیت کار در اولویته برام
  سپاس از شما و تیم خوب و‌ حرفه ای best moss

  1. تیم پشتیبانی بست ماس گفت:

   سلام. این دیوارهای سبز تثبیت شده تا 2 سال گارانتی و بسته به شرایط محیط بین 5 تا 10 سال ماندگاری دارند. در پاسخ به سوال دوم هم، بله قابل اجرا ست.

   1. محمد گفت:

    سلام خسته نباشید ببخشید میشه توضیح بدین که به چه روشی خزه ها تثبیت میشن من الان میخوام یک سری از خزه هام رو تثبیت کنم لطفا راهنمایی کنید که چجوری این کار رو انجام بدم

    1. bestadmin گفت:

     سلام، روش ساده و خانگی ش به این صورته که گلیسیرین رو با آب و رنگ مخلوط کنید و خزه رو غوطه ور کنید.

     1. محمد گفت:

      سلام میشه لطفا مقدار هم بگید و چه نوع رنگی باشه

     2. bestadmin گفت:

      سلام، از توجه شما به سایت و محصولات ما بسیار خرسندیم. لطفا جزئیات بیشتر رو خودتون سرچ و تحقیق کنید. روش های خانگی به راحتی در گوگل قابل دسترسی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *